İş bu sözleşmenin konusu, Alıcı’nın Satıcı’ya ait Hediyelik Tasarım internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı, sitede nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı tüketicilerin korunması hakkındaki kanun ve mesafeli sözleşmeleri uygulama esas ve usulleri hakkında yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

GENEL HÜKÜMLER

Kötü amaçlı kullanmak istenen kredi kartları ile ilgili olarak çıkabilecek her hangi bir problemden dolayı firmamız sorumlu değildir. Kredi kartlarını bu amaçla kullanan veya kullanmak isteyen kişi/kişilerin tespiti yapıldığında, bu kişi/kişiler gerekli mahkemelerce yargılanacaktır.

Müşteri, Hediyelik Tasarım internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

Hediyelik Tasarım internet sitesinden kredi kartı, kapıda ödeme (nakit /kredi kartı) ve banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Kapıda ödeme şeklinin seçildiği durum haricinde, siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havale/EFT’nin firmamızın banka hesaplarına ulaştığının belirlendiği andır. Havale veya EFT yaparken, gönderen bilgilerinin fatura bilgileri ile farklı olması durumunda, bunun bilgisinin firmamıza mutlaka verilmesi ve sipariş numarasının yazıyla bildirilmesi gereklidir. 3 iş günü içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir.

Kredi kartıyla yapılan ödemelerde, alış-veriş sepetine eklenen ürün/ürünlerin KDV dahil TL tutarı (taksitli işlemlerde toplam taksit tutarları) müşteri tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartı, siteye ait sanal pos üzerinden işleme alınır. Bu nedenle, siparişler sevk edilmeden önce, müşteriye sipariş onay maili gönderilir.

Siparişlerin tedarik, ödeme ve teslimat sürecinin aksamaması için sipariş onay maili müşteri tarafından mutlaka beklenmelidir. Süreçteki herhangi bir aksama durumu veya teslimat yapılamayan bazı bölgeleri içeren ya da kredi kartı sorunlarından kaynaklanan problemler müşteriye telefon/e-mail yoluyla mutlaka bildirilir. Gerekli hallerde müşteriden bankası ile görüşmesi istenebilir. Ender bir durum da olsa, eğer ürün stok problemi ile karşılaşılırsa müşteri hemen bilgilendirilir, müşterilerinin arzusu doğrultusunda yeni bir ürün gönderilebilir, ürünün stoklara girmesi beklenebilir veya sipariş iptal edilebilir.

Sipariş, elektronik ortamda alınan ürünün cinsi, türü, miktarı, satış bedeli, ödeme şekli ve siparişi veren kişinin verdiği bilgiler doğrultusunda işleme alınır. Teslimatlar Online siparişte müşteri tarafından belirtilen adrese yapılır. Müşterinin yanlış veya eksik bilgi vermesi nedeniyle teslimatın gerçekleşemediği durumda, yeni verilecek teslimat adresi için kargo ücreti tekrar alınır.

Ürünün tesliminden sonra, alıcıya ait kredi kartının alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde, yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşun ürün bedelini satıcıya ödememesi halinde, alıcının kendisine teslim edilmiş olması kaydıyla ürünün 3 gün içinde satıcıya gönderilmesi zorunludur. Bu takdirde nakliye giderleri alıcıya aittir.

Faturalar, ödeme yapan kişiye ya da kuruma posta yolu ile gönderilir. Kargo yolu ile fatura isteyen müşterilere ise, faturalar karşı taraf ödemeli olarak kargo yolu ile gönderilebilir.

Müşteri siparişleri ile ilgili anlaşmazlıklarda, firmamızın sorumluluğu ürün bedeli kadardır.

Müşteri siparişi, hazırlanmamış veya yola çıkmamışsa iptal edilebilir; aksi takdirde, siparişin iptali mümkün değildir. Siparişin daha çabuk ve rahat teslimatının yapılabilmesi için, tüm bilgilerin site üzerinde gösterilen yerlere eksiksiz ve tam olarak girilmesi gerekmektedir. Adres eksiklik ve yanlışlıklarının, teslimatın aksamasına sebep olacağı unutulmamalıdır. Mümkün olan tarif bilgilerinin belirtilmesi uygundur.

Sipariş veren müşteri bütün bu şartları kabul etmiş sayılır.